Przedświąteczna wycieczka do Berlina

gopr6096     14 grudnia 2022 r. uczniowie klas pierwszych technikum oraz przedstawiciele klas starszych udali się na wycieczkę szkolną do Berlina.
     Wycieczka była okazją, by przetestować w praktyce swoje umiejętności językowe, poznać zabytki stolicy naszych sąsiadów, poznać historię techniki  oraz poczuć magię przedświątecznego klimatu na bożonarodzeniowym jarmarku.
     W towarzystwie pani przewodnik, która opowiadała o historii i teraźniejszości kraju, miasta i poszczególnych obiektów, młodzież zwiedziła m.in. Mur Berliński, Pomnik Pomordowanych Żydów Europy, Nowy Odwach z kopią rzeźby K. Kollwitz Matka ze zmarłym synem, Bramę Brandenburską, gmach Reichstagu. Z kopuły widokowej Reichstagu uczniowie podziwiali panoramę Berlina z wieżą telewizyjną, Katedrą Berlińską, Katedrą Św. Jadwigi, Czerwonym Ratuszem, filharmonią oraz pięknym widokiem na rzekę Sprewę.
     Oprócz zwiedzania zabytków miasta ważnym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Techniki, w którym znajduje się ogromna kolekcja eksponatów z dziedziny historii lotnictwa, kolejnictwa, żeglugi morskiej, telekomunikacji, papiernictwa, fototechniki, automatyzacji, komputerów i wielu innych dziedzin.
     Kolejnym punktem wycieczki była wieczorna wizyta na bożonarodzeniowym jarmarku, gdzie przy dźwiękach świątecznej muzyki, w blasku niezliczonych światełek, spacerując wśród stanowisk oferujących świąteczne ozdoby, wypieki i lokalne smakołyki można było poczuć magię nadchodzących świąt.
     Swoje umiejętności językowe młodzież mogła wykorzystać w praktyce m.in. w sklepach z pamiątkami oraz robiąc słodkie zakupy w Świecie Czekolady Ritter Sport.
     Podsumowaniem i zwieńczeniem wycieczki był w drodze powrotnej Quiz o Berlinie, w którym uczestnicy mogli pochwalić się, ile zapamiętali z tego, co zobaczyli i usłyszeli w trakcie zwiedzania. Najlepsi uhonorowani zostali dyplomami i symbolicznymi nagrodami.
     Organizatorem wycieczki była p. Halina Smolarek – nauczycielka języka niemieckiego, a opiekę nad młodzieżą sprawowali również p. Izabela Jaroszewska, p. Wioleta Załęska oraz p. Daniel Kowalczyk.
Wloskie praktyki

greckie

librus

logocsw

skrzynka

kowr

logomin

logo ministerstwa

facebook

wiescirolnicze

wiescirolnicze

cke


Dzisiaj jest: Wtorek
7 Lutego 2023
Imieniny obchodzą
Romuald, Ryszard, Sulisław
Do końca roku zostało 328 dni.
Zodiak: Wodnik

Licznik odwiedzin

543357
DzisiajDzisiaj21
WczorajWczoraj104
Ten tydzieńTen tydzień125
Ten miesiąc Ten miesiąc 640
WszystkieWszystkie543357