Jasełka w ZSCKR Powiercie

pc216120     Święta Bożego Narodzenia to czas zadumy, a zarazem radości….Jak co roku, uczniowie naszej szkoły przygotowali przedstawienie nawiązujące do tego świątecznego czasu. Tematem przewodnim rymowanego spektaklu była odwieczna walka dobra ze złem, piekła i nieba, w której naprzeciw siebie stanęły anioły i diabły. Przedstawienie to wymagało od uczniów nie tylko znajomości tekstu na pamięć, ale również elementów gry aktorskiej, która z jednej strony bawiła zgromadzoną społeczność uczniowską, a zarazem niosła jasny przekaz, czym powinniśmy się w życiu kierować i do czego dążyć.
Całe przedstawienie przeplatane było pięknymi polskimi kolędami i pastorałkami.
     Swe zdolności aktorskie zaprezentowali: Dominik Pakuła, Kamil Graczyk z klasy I BT, Julia Grabińska, Paulina Karmelita z klasy I PT, Martyna Idczak, Lidia Czupryńska, Julia Dużyńska, Kornelia Gołaszewska z klasy I HT, Ola Bim, Gabriel Hryciuk, Marcel Falborski z klasy II PTH, Krzysztof Grodzicki, Maksymilian Szperka z klasy II BT, a przepiękne wykonanie kolęd i pastorałek było udziałem: Aleksandry Sołuby, Patrycji Lasoty i Gabrieli Roszak z Klasy IV PTH oraz pani Anny Szymańskiej.
     Scenariusz do tegorocznych jasełek oraz dekoracje sceny opracowała pani Anna Szymańska, a reżyserką, obsługą muzyczną i przygotowaniem uczniów do występu zajął się pan Grzegorz Bojanowski.
     Nad całością czuwali ksiądz proboszcz Zbigniew Barcz, pani Sabina Leszczak oraz ksiądz Bartłomiej Brzeziński.


Wloskie praktyki

greckie

librus

logocsw

skrzynka

kowr

logomin

logo ministerstwa

facebook

wiescirolnicze

wiescirolnicze

cke


Dzisiaj jest: Wtorek
7 Lutego 2023
Imieniny obchodzą
Romuald, Ryszard, Sulisław
Do końca roku zostało 328 dni.
Zodiak: Wodnik

Licznik odwiedzin

543372
DzisiajDzisiaj36
WczorajWczoraj104
Ten tydzieńTen tydzień140
Ten miesiąc Ten miesiąc 655
WszystkieWszystkie543372