Wielkopolskie forum rolnicze - wspólnie dla wielkopolskiej wsi

img 8137     Wielkopolskie forum rolnicze -to wydarzenie, które odbyło się w dniu 21.02.2023 r. w auli szkolnej Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu. Organizatorem spotkania były instytucje działające na rzecz rolnictwa, a wśród nich Wielkopolska Izba Rolnicza, Agencja  Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Wojewódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego. W spotkaniu udział wzięli również parlamentarzyści, delegacje władz wojewódzkich oraz lokalni samorządowcy. Swoje punkty informacyjne i konsultacyjne wystawiły   firmy i instytucje finansowe działające na rzecz rolnictwa. Jednak najważniejszymi uczestnikami byli okoliczni rolnicy, którzy na co dzień muszą wykazywać się nie tylko wiedzą i doświadczeniem ,  ale również spełniać szereg wymogów formalnych związanych z czynnościami administracyjnymi, które są niezbędne w prowadzeniu gospodarstwa rolnego. Głównymi tematami poruszanymi w trakcie forum były planowane zmiany przepisów i zasad dopłat do produkcji rolnej, zmiany norm w zakresie zasad wzajemnej zgodności oraz wprowadzane od tego roku ekoschematy, czyli dążenie do wprowadzenia praktyk rolniczych, szczególnie korzystnych dla środowiska naturalnego.
     Tego typu spotkanie to również doskonała forma promocji dla ZSCKR w Powierciu. Wszyscy goście mieli możliwość zapoznania się z aktualną ofertą edukacyjną, mogli skosztować przystawek, ciepłych dań oraz ciast i deserów przygotowanych przez uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych. Dekoracje auli szkolnej i kompozycje kwiatowe były wykonane przez uczniów  architektury krajobrazu. Miłym akcentem, przyjętym gromkimi brawami, był występ zespołu wokalno-tanecznego, który w krótkim programie zaprezentował swoje umiejętności, wykonując pieśni i tańce ludowe.
     Jesteśmy przekonani, że tego typu spotkania to nie tylko fachowa wiedza, wymiana poglądów czy zdobywanie nowych informacji, ale również okazja do zaprezentowania naszej szkoły, która sprawdza się jako organizator różnych wydarzeń związanych z rolnictwem.


Wloskie praktyki

greckie

librus

logocsw

skrzynka

kowr

logomin

logo ministerstwa

facebook

wiescirolnicze

wiescirolnicze

cke


Dzisiaj jest: Czwartek
23 Marca 2023
Imieniny obchodzą
Eberhard, Feliks, Katarzyna, Kondrat,
Oktawian, Pelagia, Pelagiusz, Piotr,
Zbysław

Do końca roku zostało 284 dni.
Zodiak: Baran

Licznik odwiedzin

548671
DzisiajDzisiaj88
WczorajWczoraj107
Ten tydzieńTen tydzień399
Ten miesiąc Ten miesiąc 2733
WszystkieWszystkie548671