AGROTRONIKA W TEORII I PRAKTYCE

gwne     Agrotronika w teorii i praktyce to tematyka zajęć, które odbyły się w dniu 28.02.2023 w ZSCKR w Powierciu. Uczestniczyli w nim uczniowie technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki  z ZSCKR w Marszewie, którzy odwiedzili naszą szkołę w ramach współpracy pomiędzy szkołami prowadzonymi przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
     Grupa 21 uczniów   uczestniczyła w warsztatach, które realizowane były w formie trzech bloków. W pierwszym z nich przedstawiciel firmy GLOBTRAK zaprezentował uniwersalny moduł RTK, jaki można zainstalować praktycznie na każdym ciągniku rolniczym. W module drugim uczniowie mieli za zadanie zamontowanie i uruchomienie systemu EZ PILOT na przygotowanym ciągniku. Ostatni blok to uruchomienie i skonfigurowanie systemu nawigacji oraz wykonanie jazdy testowej z wyznaczonymi wcześniej ścieżkami.
     W przerwach pomiędzy poszczególnymi panelami uczniowie zwiedzili szkołę, zapoznali się z wyposażeniem pracowni mechanizacji rolnictwa oraz doskonalili technikę jazdy pojazdami rolniczymi należącymi do bazy dydaktycznej ZSCKR Powiercie.
     Zajęcia te zostały przygotowane i przeprowadzone przez nauczycieli przedmiotów zawodowych Mariusza Szymańskiego, Piotra Bojanowskiego, Grzegorza Filę, Grzegorza Bojanowskiego, a także przedstawicieli firm TPI  oraz GLOBTRAK za co serdecznie dziękujemy.


Wloskie praktyki

greckie

librus

logocsw

skrzynka

kowr

logomin

logo ministerstwa

facebook

wiescirolnicze

wiescirolnicze

cke


Dzisiaj jest: Czwartek
23 Marca 2023
Imieniny obchodzą
Eberhard, Feliks, Katarzyna, Kondrat,
Oktawian, Pelagia, Pelagiusz, Piotr,
Zbysław

Do końca roku zostało 284 dni.
Zodiak: Baran

Licznik odwiedzin

548675
DzisiajDzisiaj92
WczorajWczoraj107
Ten tydzieńTen tydzień403
Ten miesiąc Ten miesiąc 2737
WszystkieWszystkie548675