Udział ZSCKR Powiercie w obchodach 100-lecia powołania Policji Państwowej

03     W dniu 27 września 2019r. policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kole zorganizowali w Miejskim Domu Kultury w Kole uroczystą Galę  z okazji 100-lecia powstania Policji Państwowej.
Na uroczystość przybyli m.in. Poseł na Sejm RP Leszek Galemba, Wicewojewoda Aneta Niestrawska, radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Czesław Cieślak, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Roman Kuster, lokalni samorządowcy na czele ze Starostą Kolskim Robertem Kropidłowskim i Burmistrzem Koła Krzysztofem Witkowskim, dyrektorzy, kierownicy powiatowych służb, inspekcji, straży, instytucji, organizacji, szefowie zaprzyjaźnionych firm, dyrektorzy, opiekunowie i modzież szkół ponadpodstawowych z powiatu kolskiego.
    W akademii wzięła także udział reprezentacja ZSCKR w Powierciu: dyrektora szkoły reprezentował kierownik internatu Ryszard Potrzebski, uczniowie Agata Bystrzycka, Katarzyna Osińska, Damian Stajewski, Marcin Bartniak, nauczyciel Zenon Wasiak.
    Zebranych powitał gospodarz uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Kole mł. insp. Artur Foryński wprowadzając w tematykę wydarzenia. Następnie wygłoszone zostały referaty na temat tworzenia odrodzonego Państwa Polskiego oraz historii powstawania Policji Państwowej, w tym na ziemi kolskiej. W części artystycznej wystąpiły kolskie wokalistki, kwintet Orkiestry Dętej OSP w Kole oraz młodzież ZSRCKU w Kościelcu.
    Miłym akcentem było wręczenie nagród drużynom biorącym udział w Turnieju zorganizowanym z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej. Celem konkursu było zainteresowanie młodzieży historią i działalnością Policji   na rzecz społeczeństwa oraz służbą w tej formacji mundurowej. Udział w nim wzieli uczniowie sześciu szkół średnich powiatu kolskiego a każda drużyna składała się z czterech zawodników (dwie dziewczyny i dwóch chłopców). Turniej składał się z trzech konkurencji: zawodów strzeleckich ( broń kbks odległość 50 metrów), testu wiedzy o policji oraz testu sprawności fizycznej ( pokonanie na czas toru składającego się z ośmiu przeszkód). Pierwsze miejsce zdobyła drużyna z Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu, drugie miejsce drużyna z Zespołu Szkół Technicznych w Kole a trzecie miejsce drużyna z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administarcyjnych w Kole. Dla wszystkich uczestników przygotowano wspólną nagrodę w postaci wycieczki a najlepsi otrzymali puchary.
    Na zakończenie akademii głos zabierali zaproszeni goście.
    Drużyna ZSCKR w Powierciu zajęła w Turnieju, po zaciętej i wyrównanej walce, piąte miejsce. W poszczególnych konkurencjach plasowała się na następujących pozycjach:
strzelanie – VI miejsce
test wiedzy o Policji – III miejsce
test sprawności fizycznej – IV miejsce.
Szkołę reprezentowali: Agata Bystrzycka, Katarzyna Osińska, Damian Stajewski, Marcin Bartniak.
Drużynę przygotowywał nauczyciel Zenon Wasiak.
Składamy serdeczne podziękowania za godną postawę i ambitną rywalizację.
Życzymy kolejnych udanych startów.

greckie

librus

logocsw

biegi

skrzynka

kowr

logomin

logo ministerstwa

facebook

wiescirolnicze

wiescirolnicze

cke


Dzisiaj jest: Sobota
19 Września 2020
Imieniny obchodzą
Alfons, Alfonsyna, January, Konstancja,
Sydonia, Teodor, Więcemir

Do końca roku zostało 104 dni.
Zodiak: Panna

Licznik odwiedzin

403189
DzisiajDzisiaj174
WczorajWczoraj308
Ten tydzieńTen tydzień2079
Ten miesiąc Ten miesiąc 7470
WszystkieWszystkie403189