Wizyta młodzieży na Targach AGRITECHNICA w Hannoverze

04     Targi AGRITECHNICA 2019-największa na świecie wystawa maszyn i urządzeń wykorzystywanych w rolnictwie,były głównym celem dwudniowej wycieczki zawodowej do Niemiec, która odbyła się w dniach 14-15 listopada 2019r., a w której udział wzięli uczniowie technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz branżowej szkoły I stopnia mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych. Pierwszego dnia uczniowie gościli w centrum kształcenia praktycznego DEULA w Nienburgu, gdzie zwiedzili nowocześnie wyposażone pracownie do kształcenia zawodowego, min. pracownię agrotroniki, pracownię silników oraz pracownie obróbki maszynowej i ręcznej. Uczniowie mogli również przetestować swoje umiejętności obsługi nowoczesnych maszyn i ciągników rolniczych podczas jazd próbnych.
     Kolejnym punktem programu była wizyta w fabryce Volkswagena w Wolfsburgu. Podczas pobytu w znajdującym sie na terenie zakładu muzeum, uczniowie mogli poznać historię tej marki oraz podziwiać „na żywo” wszystkie, produkowane od początku istnienia firmy, modele samochodów.
Po pełnym wrażeń dniu, uczestnicy wycieczki udali sie na posiłek i nocleg do malowniczo położonego ośrodka, należącego do Akadami Muzycznej w mieście Wolfenbϋttel.
     Kolejny dzień wycieczki w całości poświęcony został na zwiedzanie targów AGRITECHNICA 2019.Te odbywające się co dwa lata w Hannoverze targi, przyciągają setki tysięcy zwiedzających oraz wystawców  z całego świata.Uczniowie mogli zapoznać się tu z  najnowszymi rozwiązaniami technicznymi stosowanymi we współczesnym rolnictwie. Na wystawie zaprezentowano między innymi ciągniki autonomiczne, sterowane za pomocą aplikacji komputerowych z wykorzystaniem systemów satelitarnych, nowoczesne drony stosowane do monitorowania pól oraz nawożenia upraw, kompleksowe rozwiązania z zakresu rolnictwa precyzyjnego. Nie zabrakło również firm zajmujących się serwisowaniemmaszyn i dystrybucją części zamiennych. Zaprezentowano również koncepcyjne ciągniki i maszyny, które będą w niedalekiej przyszłości funkcjonowały w gospodarstwach rolnych. Wyjazd był również doskonałą okazją do sprawdzenia swoich praktycznych umiejętności posługiwania się językiem niemieckim.
     Podkreślić należy fakt, iż inicjatorami wycieczki byli sami uczniowie naszej szkoły, którzy są ciekawi świata i  otwarci na to, by poznawać nowości techniczne ze swojej branży oraz czerpać z doświadczeń innych.
     Organizatorami wycieczki byli: Piotr Bojanowski – kierownik wycieczki, Grzegorz Bojanowski (zakłady VW, targi AGRITECHNICA, zakwaterowanie) Mariusz Szymański (koordynacja wizyty w DEULA), którzy wraz z Haliną Smolarek (tłumacz) sprawowali opiekę nad młodzieżą w trakcie wycieczki.
greckie

librus

logocsw

biegi

skrzynka

kowr

logomin

logo ministerstwa

facebook

wiescirolnicze

wiescirolnicze

cke


Dzisiaj jest: Sobota
4 Lipca 2020
Imieniny obchodzą
Ageusz, Alfred, Aurelian, Elżbieta,
Innocenty, Innocenta, Józef, Julian,
Malwina, Malwin, Odo, Teodor, Wielisław

Do końca roku zostało 181 dni.
Zodiak: Rak

Licznik odwiedzin

373124
DzisiajDzisiaj282
WczorajWczoraj330
Ten tydzieńTen tydzień1811
Ten miesiąc Ten miesiąc 1216
WszystkieWszystkie373124