DIGITAL YOUTH FORUM 2021

photo7     10 czerwca 2021 roku uczniowie klasy I BB uczestniczyli on-line w Digital Youth Forum - ogólnopolskim wydarzeniu poświęconym edukacji w zakresie kreatywnego i pozytywnego wykorzystania Internetu.
Młodzież miała okazję dowiedzieć się, że większość treści w Internecie nie jest szkodliwa i może stanowić wspaniałe narzędzie do edukacji i rozwijania ich pasji. Słuchając prelekcji uczniowie mogli przekonać się, jak  dużo niesamowitych pozytywnych rzeczy mogą zrobić wykorzystując nowe technologie. Poznali m.in. tajniki aplikacji do robienia efektów AR (rzeczywistości rozszerzonej), tajniki tworzenia muzyki oraz nietypowe sposoby na bezpieczeństwo w sieci.
     Wśród prelegentów DYF znaleźli się zarówno dorośli eksperci, jak i młodzi ludzie, a zaprezentowane udane projekty młodzieżowe być może zainspirują uczniów do tworzenia własnych projektów w sieci.
Szkolne wydarzenie DYF zostało uzupełnione o krótkie filmy na temat bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu oraz potencjalnych zagrożeń związanych z nieodpowiedzialnym korzystaniem z sieci. Swoją wiedzę, związaną z tą tematyką, młodzież testowała w quizach przygotowanych przez szkolnego organizatora wydarzenia – pana Huberta Sobiesińskiego we współpracy z pedagogiem szkolnym – panią Haliną Smolarek.
     Wydarzenie, które umilił słodki poczęstunek i symboliczne nagrody za zwycięstwa w quizach, było okazją do wspólnych rozmów, dyskusji oraz integracji zespołu klasowego.

greckie

librus

logocsw

skrzynka

kowr

logomin

logo ministerstwa

facebook

wiescirolnicze

wiescirolnicze

cke


Dzisiaj jest: Poniedziałek
26 Lipca 2021
Imieniny obchodzą
Anna, Bartolomea, Grażyna, Mirosława
Do końca roku zostało 159 dni.
Zodiak: Lew

Licznik odwiedzin

464882
DzisiajDzisiaj102
WczorajWczoraj148
Ten tydzieńTen tydzień102
Ten miesiąc Ten miesiąc 4483
WszystkieWszystkie464882