Podsumowanie projektów europejskich w ramach programu ERASMUS+ i PO WER

dsc 0978     W dniach 11-12-13 czerwca w ZSCKR Korolówce Osadzie odbyło się podsumowanie dwóch projektów europejskie w ramach programu ERASMUS + i PO WER. W spotkaniu uczestniczyli nasi uczniowie i goście z ZSCKR w Okszowie oraz ZSCKR w Leśnej Podlaskiej.
     Integracja rozpoczęła się wycieczką biegnącą szlakiem historycznym; Kodeń – Jabłeczna – Włodawa. Rejon lubelski to obszar współistnienia wielu kultur, wyznań i narodowości. Każda z grup wyznaniowych pozostawiła tutaj ślady swego istnienia tworząc wielobarwny krajobraz kulturowy. Młodzież miała okazje zwiedzić Bazylikę św. Anny, Sanktuarium Maryjne Matki Bożej Kodeńskiej, Cerkiew   św. Onufrego w Jabłecznej oraz Wielką Synagogę we Włodawie- mieście, które słynie z Festiwalu Trzech Kultur.
     Po powrocie nastąpiło wspólne podsumowanie wyjazdów do Grecji w ramach realizowanych projektów. Każda ze szkół zaprezentowała swoje wspomnienia w postaci prezentacji multimedialnej. Dalej nastąpiła wymiana doświadczeń, w czasie której młodzież podzieliła się swoimi spostrzeżeniami na temat realizacji staży zagranicznych w ich szkołach.
     Zwieńczeniem spotkania była degustacja potraw greckich; każdy mógł przypomnieć sobie swoje ulubione smaki, wspólne rozmowy; często przeplatane greckimi zwrotami oraz dobra zabawa w rytmie greckich przebojów; a wszystko to we wspaniałej scenerii greckiej przygotowanej przez gospodarzy.
      W ostatni dzień wizyty młodzież miała okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły, zwiedzić obiekt i zobaczyć ogródek zielny i stajnię szkoły. W drodze powrotnej zobaczyliśmy jeszcze Kazimierz Dolny.
     Dyrekcji, pracownikom i uczniom ze ZSCKR w Korolówce Osadzie serdecznie dziękujemy za wspaniałą gościnę.


greckie

librus

logocsw

skrzynka

kowr

logomin

logo ministerstwa

facebook

wiescirolnicze

wiescirolnicze

cke


Dzisiaj jest: Piątek
17 Września 2021
Imieniny obchodzą
Ariadna, Dezyderiusz, Drogosław,
Franciszek, Hildegarda, Justyn, Justyna,
Lambert, Lamberta, Narcyz, Teodora

Do końca roku zostało 106 dni.
Zodiak: Panna

Licznik odwiedzin

473503
DzisiajDzisiaj87
WczorajWczoraj165
Ten tydzieńTen tydzień758
Ten miesiąc Ten miesiąc 2863
WszystkieWszystkie473503