Andrzejki w internacie

pb302625     W polskim kalendarzu istnieje wiele świąt, które zdecydowanie warto kultywować, aby związane z nimi zwyczaje były przekazywane z pokolenia na pokolenie. Jednym z takich świąt są andrzejki, których tradycja ma bardzo długą historię.  Dzień ten przypada na końcu lub na początku roku liturgicznego. Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem.
     30.11.2021r. odbyło się spotkanie andrzejkowe w naszym internacie – uroczystość integrująca społeczność internacką. Młodzież, pod kierunkiem uczennic przebranych za wróżki,  przygotowała oraz poprowadziła imprezę wypełnioną tradycyjnymi wróżbami. Najpopularniejsze wróżby andrzejkowe to oczywiście lanie wosku przez dziurkę od klucza, przestawianie butów, poznanie  imienia swojej przyszłej drugiej połówki, kim będziesz w przyszłości itp.
Dawniej wróżby andrzejkowe traktowane były niezwykle poważnie, współcześnie jest to wesoła zabawa z przymrużeniem oka.
     Pragnę podziękować prowadzącym uroczystość; Gabrieli Roszak , Patrycji Lasocie, Oli Sołubie, Karinie Jonaszak ,Partycji Lewandowskiej, Weronice Pokrywczyńskiej, Zuzannie Krupińskiej. Dziękujemy za oprawę muzyczną Jakubowi Pająkowi i Wojtkowi Majewskiemu i fotografowi panu Danielowi Kowalczykowi.Wloskie praktyki

greckie

librus

logocsw

skrzynka

kowr

logomin

logo ministerstwa

facebook

wiescirolnicze

wiescirolnicze

cke


Dzisiaj jest: Czwartek
23 Marca 2023
Imieniny obchodzą
Eberhard, Feliks, Katarzyna, Kondrat,
Oktawian, Pelagia, Pelagiusz, Piotr,
Zbysław

Do końca roku zostało 284 dni.
Zodiak: Baran

Licznik odwiedzin

548672
DzisiajDzisiaj89
WczorajWczoraj107
Ten tydzieńTen tydzień400
Ten miesiąc Ten miesiąc 2734
WszystkieWszystkie548672