Szlakiem kolskich zabytków

zdjcieobokopisugwne     „Cudze chwalicie, swego nie znacie” - te słowa Stanisława Jachowicza najdobitniej określają cel klasowej pieszej wycieczki do Koła, na którą udała się młodzież klasy 2 BB oraz gościnnie uczniowie  klas I BT, II BT oraz III BG.
     Uczniowie  zwiedzili wystawę fotografii Zdzisława Beksińskiego w Muzeum Technik Ceramicznych oraz  wystawę kolskiego fajansu w ratuszu miejskim. Odwiedzili gotycki Kościół farny Podwyższenia Krzyża Świętego oraz barokowy Klasztor Ojców Bernardynów, gdzie mieli okazję poznać historię powstania tych obiektów, usłyszeć o znajdujących się tam zabytkach sztuki oraz z nimi obcować. Z wieży widokowej miejskiego ratusza młodzież podziwiała przepiękne widoki miasta i okolicy m. in. ruiny zamku w Kole, spichlerz, rzekę Wartę.
Po kolskich zabytkach oraz muzealnych ekspozycjach młodzież oprowadził dyrektor Muzeum Technik Ceramicznych pan Tomasz Nuszkiewicz, który opowiedział wiele ciekawostek o dziedzictwie kultury regionu, o historii miasta Koła i regionalnych zabytkach.
     O wizycie młodzieży w kolskim muzeum, która odbyła się 18 maja w Międzynarodowym Dniu Muzeów, możemy przeczytać na stronie Facebooka MTC w Kole: LINK
     Opiekę nad młodzieżą sprawował wychowawca klasy 2 BB Hubert Sobiesiński, który był organizatorem wycieczki, oraz Halina Smolarek.


Wloskie praktyki

greckie

librus

logocsw

skrzynka

kowr

logomin

logo ministerstwa

facebook

wiescirolnicze

wiescirolnicze

cke


Dzisiaj jest: Sobota
25 Czerwca 2022
Imieniny obchodzą
Albrecht, Eulogiusz, Lucja, Łucja,
Tolisława, Wilhelm

Do końca roku zostało 190 dni.
Zodiak: Rak

Licznik odwiedzin

511978
DzisiajDzisiaj9
WczorajWczoraj191
Ten tydzieńTen tydzień834
Ten miesiąc Ten miesiąc 3766
WszystkieWszystkie511978