Konferencja dla nauczycieli

img 20221108 115556     W dniach 8-9 listopada gościliśmy w murach naszej szkoły grupę nauczycieli przedmiotów zawodowych, kształcących w kierunkach technik architektury krajobrazu, technik ogrodnik oraz ogrodnik. Tematem konferencji było: „Innowacyjne ogrodnictwo we Wschodniej Wielkopolsce”. W programie szkolenia, w ramach wymiany doświadczeń, znalazły się zajęcia praktyczne otwarte, które poprowadził pan Damian Olczyk – nauczyciel ZSCKR w Powierciu. Zajęcia praktyczne odbyły się w ramach przedmiotu „prace w obiektach małej architektury krajobrazu”, a ich tematem było „wykonanie wybranych obiektów architektury krajobrazu – domki dla owadów”. Kolejnym, bardzo ważnym, punktem konferencji było poszerzenie wiedzy z zakresu biologicznej ochrony roślin. Temat ten budzi ogromne zainteresowanie ze względu na ciągle rosnące wymogi co do stosowania ochrony chemicznej oraz ze względu na ograniczenie zanieczyszczenia środowiska pestycydami. Wykłady poprowadził Pan Krzysztof Kowalski – absolwent naszej szkoły oraz specjalista w zakresie ochrony biologicznej. Wszyscy uczestnicy konferencji mogli przekonać się na własne oczy o skuteczności tej metody, podczas wizyty w szkółce Pana Kowalskiego. W ostatnim dniu szkolenia swoim doświadczeniem zawodowym, w zakresie diagnostyki drzewostanu oraz opinii i ekspertyz dendrologicznych, podzielił się z uczestnikami szkolenia Pan Jarosław Piórkowski – przedsiębiorca oraz nauczyciel ZSCKR w Powierciu. Nasi goście mieli okazję skosztować przysmaków przygotowanych przez uczniów Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych z okazji „Festiwalu Dyni”.


Wloskie praktyki

greckie

librus

logocsw

skrzynka

kowr

logomin

logo ministerstwa

facebook

wiescirolnicze

wiescirolnicze

cke


Dzisiaj jest: Wtorek
29 Listopada 2022
Imieniny obchodzą
Błażej, Bolemysł, Fryderyk,
Przemysł, Saturnin, Saturnina, Walter

Do końca roku zostało 33 dni.
Zodiak: Strzelec

Licznik odwiedzin

535332
DzisiajDzisiaj63
WczorajWczoraj192
Ten tydzieńTen tydzień255
Ten miesiąc Ten miesiąc 3212
WszystkieWszystkie535332