11 listopada

img 8014     11 listopada jest jednym z najważniejszych dla nas Polaków dniem, ponieważ właśnie wtedy 104 lata temu nasz kraj odzyskał niepodległość.
     Z tej okazji, jak co roku młodzież naszej szkoły wzięła udział w słowno-muzycznej lekcji historii przypominającej wydarzenia, które przyczyniły się do powrotu naszego państwa po 123 latach na mapę Europy.
     W akademii wspominano wszystkich, którzy odegrali znaczącą rolę w działaniach mających na celu wyswobodzenie się spod niewoli zaborców. Nie można było pominąć oczywiście najmłodszych – Orląt Lwowskich oraz wielu bezimiennych bohaterów, których mogiły spotykamy w polskich lasach.
     Chcemy, żeby nasi uczniowie mieli świadomość, że to właśnie nasi przodkowie przyczynili się do tego, że my możemy się uczyć, bawić, pracować. To  bohaterskim postawom odważnych ludzi zawdzięczamy WOLNĄ POLSKĘ, pokazując tym samym, że PAMIĘTAMY.
     Dziękujemy młodzieży za trud i zaangażowanie w przygotowanie uroczystości 104 rocznicy Odzyskania Niepodległości pod hasłem: #Szkoła Pamięta.

 szkolapamieta

   

Wloskie praktyki

greckie

librus

logocsw

skrzynka

kowr

logomin

logo ministerstwa

facebook

wiescirolnicze

wiescirolnicze

cke


Dzisiaj jest: Wtorek
29 Listopada 2022
Imieniny obchodzą
Błażej, Bolemysł, Fryderyk,
Przemysł, Saturnin, Saturnina, Walter

Do końca roku zostało 33 dni.
Zodiak: Strzelec

Licznik odwiedzin

535343
DzisiajDzisiaj74
WczorajWczoraj192
Ten tydzieńTen tydzień266
Ten miesiąc Ten miesiąc 3223
WszystkieWszystkie535343