Informacje ogólne - INTERNAT


Informacje ogólne       W celu umożliwienia pobierania nauki poza stałym miejscem zamieszkania Zespoł Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu oferuje uczniom zamieszkanie w internacie szkolnym. Zarówno szkoła, jak i internat prowadzony i finansowany jest przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Miejsce w którym znajduje się obiekt otacza uroczy las, obszar pól i łąk oraz sąsiadujące osiedle domków jednorodzinnych.
       
Internat oferuje:
•    bezpieczne i higieniczne warunki pobytu, w tym całodobową opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej ;
•    całodzienne wyżywienie;
•    zapewnienie warunków do nauki, pomoc w nauce;
•    wspieranie i rozwijanie zainteresowań i uzdolnień uczniów;
•    wspieranie w rozwiązywaniu problemów wychowanków;
•    uczenie samodzielności, tolerancji i poczucia odpowiedzialności.

      W internacie mieszczą się 3- osobowe pokoje z łazienkami, stołówka, biblioteka, sala komputerowa, siłownia, fitness, sale do gier: piłkarzyki, rzutki, bilard oraz worek bokserski. Wychowankowie internatu mają możliwość korzystania z sali gimnastycznej i boiska sportowego oraz rozwijania swoich zainteresowań w poszczególnych sekcjach: artystyczno-plastycznej, majsterkowicza, sportowej, szachowej i strzelectwa  sportowego.
      Organizowane są również wyjazdy do kina, kręgielni, na basen oraz lodowisko. Pobyt wychowanków w internacie uatrakcyjniają imprezy okolicznościowe: Powitanie Pierwszoklasistów, Dzień Chłopca, Andrzejki, Mikołajki, Wigilia, Walentynki, Dzień Kobiet, Pożegnanie Maturzystów oraz Dzień Dziecka. Ponadto, organizowane są rozgrywki sportowe, konkursy, dyskoteki oraz wspólne grilowanie.

      Mieszkaniec internatu pokrywa tylko koszty całodziennego wyżywienia (śniadanie,  II śniadanie, obiad, kolacja).

      Internat jest czynny od niedzieli godz.16:00 do piątku godz. 17:00


      ZESPÓŁ WYCHOWAWCZY

•    Kierownik internatu -  p.Wasiak Zenon

•    Wychowawcy internatu:
       p. Bednarek Monika
       p. Białkowski Krysztof
       p. Chłodnicka- Szymaniak Agnieszka
       p. Janczak Henryk
       p. Kowalczyk Daniel
       p. Potrzebski Ryszard
       p. Trzmiel Wiesława

       p. Fiwek Jakub

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2013/2014

zakon2013-1427 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2013 / 2014, uroczystości miała miejsce
w auli szkolnej ZSCKR w Powierciu. Po wprowadzeniu sztandaru minutą ciszy uczciliśmy pamięć naszego ucznia, kolegi Dawida Pajora. Następnie Pan dyrektor Marian Aleksiński podsumował kończący się rok szkolny i życzył wszystkim zgromadzonym udanych wakacji, aby nabrali sił i chęci do pracy w nowym roku szkolnym. Dyrektor odczytał również list od Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marka Sawickiego. Nagrodzeni zostali uczniowie, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce, sporcie oraz zwyciężyli w szkolnych konkursach. Nagrody wręczył pan Dyrektor w obecności wychowawców i nauczycieli, którzy organizowali konkursy.
Życzymy wszystkim udanych wakacji

GALERIA ZDJĘĆ

Mistrzostwa Szkoły w Lekkoatletyce

mswla17.06.2014r. z okazji ,, Dnia Dziecka” nauczyciele wychowania fizycznego pani Wioleta Załęska i pan Zbigniew Frontczak w naszej szkole zorganizowali Mistrzostwa Szkoły w La. Uczniowie mogli rywalizować w następujących konkurencjach:100m, 200m, pchnięcie kulą i skok w dal. W mistrzostwach wzięli udział uczniowie z następujących klas : I BT, I RT, II BT, III HTR, I EZ Oto wyniki: 100m dziewcząt I miejsce- Jaśkiewicz Daria 13,26 I RT , II miejsce –Olczyk Ewelina 14,15 II JT, III miejsce – Chwiałkowska Dominika 14,45 III HT, skok w dal I miejsce – Jaśkiewicz Daria3,92 I RT, II miejsce – Chwiałkowska Dominika 3,67 III HT, III miejsce – Szymańska Izabela 3,31 III HT, kula I miejsce – Chwiałkowska Dominika 7,14 III HT, II miejsce- Bednarz Eliza 6,85 II HT, III miejsce – Stemplewska Martyna 6,44 III HT. Chłopcy :100m I miejsce – Czubaszewski Daniel 13,27 I BT , II miejsce –Skwarek Radosław 13,57 I BT, III miejsce –Szafrański Kamil 14,08 I BT, 200m I miejsce- Szafrański Kamil 28,20 I BT, II miejsce –Skwarek Radosław 28,26 I BT, III miejsce – Marańda Kewin 31,94 I BT , skok w dal I miejsce –Szczepański Dawid 5,23 I BT , II miejsce– Kowalewski Adrian 4,75 II BT, III miejsce –Czubaszewski Daniel 4,72 I BT , kula I miejsce –Niszczak Damian 12,09 I BT, II miejsce- Skwarek Radosław 10,98 I BT, III miejsce –Kowalewski Adrian 10,71 II BT. Zawodnicy za pierwsze trzy miejsca otrzymali dyplomy i upominki ufundowane przez Radę Rodziców. W punktacji ogólnej klasa I BT zgromadziła największa liczbę punktów łącznie 87, następnie klasa III HTJ z liczbą punktów 53 i klasa I RT z liczba punktów 16.
Gratulujemy I życzymy dalszych sukcesów !!!

GALERIA ZDJĘĆ

Pożegnanie absolwentów Zasadniczej Szkoły Zawodowej

zszzak13 czerwca uroczyście pożegnaliśmy absolwentów Zasadniczej Szkoły Zawodowej kształcących się w zawodzie: mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych. Po oficjalnym wystąpieniu Dyrektora szkoły, najważniejszym momentem uroczystości dla tegorocznych absolwentów było wręczenie przez p. Dyrektora Mariana Aleksińskiego
i wychowawczynię p. M. Majchrzak-Falborską, świadectw ukończenia szkoły. W imieniu uczniów ZSCKR w Powierciu absolwentów pożegnała uczennica klasy III Martyna Stemplewska. Część artystyczną, wieńczącą całą uroczystość, przygotowali uczniowie klas I i III Technikum pod kierunkiem p. Joanny Suliburskiej.
Zamykając uroczystość Dyrektor podziękował wszystkim jej uczestnikom i zaprosił zebranych do wspólnego zdjęcia.

GALERIA ZDJĘĆ

Mecz towarzyski pomiędzy internatami

mecztowa4 czerwca młodzież z naszego internatu wzięła udział w meczu towarzyskim między internatami. Gospodarzami był ZSR CKU w Kościelcu. Niestety zabrakło nam szczęścia i wynik okazał się korzystny dla organizatorów. Mimo to młodzież nasza dobrze się bawiła i już planuje kolejne rozgrywki.

GALERIA ZDJĘĆ

Wloskie praktyki

greckie

librus

logocsw

skrzynka

kowr

logomin

logo ministerstwa

facebook

wiescirolnicze

wiescirolnicze

cke


Dzisiaj jest: Czwartek
23 Marca 2023
Imieniny obchodzą
Eberhard, Feliks, Katarzyna, Kondrat,
Oktawian, Pelagia, Pelagiusz, Piotr,
Zbysław

Do końca roku zostało 284 dni.
Zodiak: Baran

Licznik odwiedzin

548666
DzisiajDzisiaj83
WczorajWczoraj107
Ten tydzieńTen tydzień394
Ten miesiąc Ten miesiąc 2728
WszystkieWszystkie548666