Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2014/2015

zak201526 czerwca w auli szkolnej odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015. Ten dzień był wyjątkowy zwłaszcza dla uczniów III klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej, którzy stali się absolwentami naszej szkoły. Uczniowie z najlepszymi wynikami w nauce, a także Ci, którzy wykazali się szczególnymi osiągnięciami, otrzymali nagrody i dyplomy z rąk dyrektora Mariana Aleksińskiego. Uczeń z najwyższą średnią - Łukasz Chmara otrzymał list gratulacyjny od Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marka Sawickiego.
Życzymy udanych wakacji

Konkurs BHP - PRACUJ BEZPIECZNIE

krus2015     Po raz kolejny w naszej szkole, odbył się konkurs BHP PRACUJ BEZPIECZNIE. Organizatorem konkursu był Odział Regionalny KRUS w Poznaniu Placówka Terenowa w Kole. Konkurs poprzedziło szkolenie, w czasie którego młodzież dowiedziała się o zagrożeniach występujących w rolnictwie i jak im zapobiegać. Szkolenie przeprowadzili: Agata Kropidłowska- kierownik Placówki Terenowej w Kole i Tomasz Jaworski - starszy inspektor.
Wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymali materiały szkoleniowe. Zwycięscy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe.


Mistrzostwa szkoły w Szachach

msszachy17 czerwca 2015 w szkolnym Internacie odbyły sie Mistrzostwa Szkoły w Szachach. Wyłoniły one mistrzów ZSCKR Powiercie na rok 2014/2015 w kategorii dziewcząt i chłopców. Turniej rozegrany został systemem kołowym. Najlepszą zawodniczką okazała się Milena Gołębiewska z klasy II a wśród chłopców Kewin Marańda z klasy III. Zwycięscy otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy a wszyscy uczestnicy turnieju upominki. Gratulujemy i zapraszamy za rok.

"Święto SPORTU" w ZSCKR Powiercie

dziedzie    29.05.2015r. z okazji ,,Święta sportu" na boisku szkolnym  odbył się Turniej Piłki Siatkowej klas technikum mechanizacji rolnictwa: I BT, II BT, III BT. Najlepszą drużyną okazał się najstarszy rocznik   w szkole - klasa III BT,  drugie miejsce wywalczyła klasa I BT i trzecie miejsce klasa II BT. Z pośród wszystkich zawodników został wybrany najlepszy i najwszechstronniejszy zawodnik  turnieju - Piotr Przygocki z klasy III BT. Otrzymał on statuetkę, a drużyny pamiątkowe dyplomy. Ponadto każda klasa otrzymała słodki upominek  ufundowany przez Radę Rodziców.Terenowe zajęcia praktyczne

valtra15 maja klasa II technikum mechanizacji rolnictwa odbyła niecodzienne zajęcia praktyczne  podczas  VALTRA DEMO TOUR 2015 w Bednarach. Na początku uczniowie zostali zapoznani z budową
i innowacyjnymi rozwiązaniami zastosowanymi w ciągnikach, a następnie  zasiedli za kierownicami 9 modeli serii T gdzie mieli możliwość testowania pracy ciągników podczas transportu, obsługi ładowacza czołowego, jazdy po torze „tyłem do przodu” (TwinTrack). Największym zainteresowaniem cieszyła się  praca polowa ciągnikami z 5-cio skibowym pługiem, agregatem ścierniskowym i uprawowym, na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe upominki. Opiekunami wyjazdu byli nauczyciele mgr inż. Mariusz Szymański oraz mgr inż. Piotr Bojanowski.

Wloskie praktyki

greckie

librus

logocsw

skrzynka

kowr

logomin

logo ministerstwa

facebook

wiescirolnicze

wiescirolnicze

cke


Dzisiaj jest: Czwartek
23 Marca 2023
Imieniny obchodzą
Eberhard, Feliks, Katarzyna, Kondrat,
Oktawian, Pelagia, Pelagiusz, Piotr,
Zbysław

Do końca roku zostało 284 dni.
Zodiak: Baran

Licznik odwiedzin

548671
DzisiajDzisiaj88
WczorajWczoraj107
Ten tydzieńTen tydzień399
Ten miesiąc Ten miesiąc 2733
WszystkieWszystkie548671