Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2016/2017

photo4     W piątek 23 czerwca zakończył się kolejny rok szkolny. Po dziesięciu miesiącach wytężonej nauki i pracy  przyszedł czas na zasłużony odpoczynek. Uroczystość  odbyła się w auli szkolnej. Dyrektor szkoły Pan Marian Aleksiński podsumował kończący się rok szkolny2016/2017. Podczas uroczystości nagrodzeni zostali uczniowie, którzy osiągnęli najlepsze wyniki  w  nauce, sporcie,  wyróżnili się wzorowym zachowaniem oraz aktywnością w życiu szkoły. Tego dnia mury szkoły opuścili uczniowie III klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej, którzy zakończyli edukację w ZSCKR w Powierciu. Absolwentom życzymy wielu sukcesów oraz wytrwałości w dążeniu do realizacji marzeń i życiowych celów. Wszystkim uczniom  życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji.
Do zobaczenia we wrześniu.

System PLM

plm    Precyzyjne rolnictwo to w tej chwili priorytet. Pokrycie całego kraju siecią RTK umożliwia zwiększenie wydajności oraz zoptymalizowanie wykonywanych prac, właśnie dlatego zakupiliśmy system PLM wraz z symulatorem, który odzwierciedla pracę maszyn w czasie rzeczywistym. Umożliwi on naszym uczniom przetestowanie sprzętu w naturalnym środowisku oraz poznanie jego zastosowań i możliwości.

Refleksja nad pomaganiem - konkurs

pomagam      Uczennica klasy II Technikum Żywienia
i Usług Gastronomicznych w Powierciu Katarzyna Bojanowska zdobyła wyróżnienie i uczestniczyła w zakończeniu II edycji konkursu fotograficznego pod hasłem „Pomagam” połączonej z IV Seminarium Naukowym POMAGAM - Od teorii do praktyki. Konkurs odbył się pod patronatem prof. Mirosława Pawlaka, rektora PWSZ
w Koninie.
    Organizatorzy konkursu chcieli tym hasłem zachęcić młodzież do refleksji nad pomaganiem i wykonania zdjęcia ukazującego autorskie spojrzenie na to zjawisko. ‒ Jury w tym roku miało naprawdę wiele pracy i rozważań nad tym, które prace wybrać. Każde przesłane zdjęcie było analizowane i poddawane do dyskusji ‒ zapewnił Artur Cygan, pełnomocnik rektora ds. osób niepełnosprawnych.

Ostatecznie wybór był następujący:

1. miejsce ‒ Emilia Rybicka z Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych
    im. Stanisława Staszica w Koninie,
2. miejsce ‒ Oliwia Bogacz z Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie,
3. miejsce Hubert Sroka z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki
    w Koninie.

Wyróżnienia otrzymali:
Agata Bekier (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sompolnie),
Aleksandra Radomska (Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie),
Katarzyna Bojanowska (Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
w Powierciu).
Koordynatorem konkursu w szkole była pani Marianna Milewska.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Więcej informacji o konkursie:
Galeria z wręczenia nagród TUTAJ
Galeria nagrodzonych zdjęć TUTAJ


Wyróżnione zdjęcie Kasi

Dzień Dziecka z wędką

img 5601Koło PZW nr 12 w Powierciu pod przewodnictwem prezesa Jakuba Kameduły organizowało 4 czerwca 2017r Dzień Dziecka z wędka. Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci i ich rodziców. Wędkowaniu towarzyszyło wiele innych atrakcji i konkursów. Nasza szkoła dbała o „żołądki” zgłodniałych wędkarzy serwując kiełbaski z grilla. Zabawa przebiegała w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Pracownicy, nauczyciele i uczniowie deklarują swoją pomoc dla Koła PZW nr 12 w Powierciu przy organizacji podobnych imprez. Do zobaczenia za rok.

Dzień Dziecka w szkolnym Internacie

p1010067    Z okazji nadchodzącego święta wszystkich dzieci, zarówno tych młodszych jak i starszych, dnia 31.05.2017 obchodziliśmy  w naszym internacie uroczystość Dnia Dziecka. W tym roku zabawa polegała na współzawodnictwie pomiędzy grupą dziewcząt a grupą chłopców. Obydwie drużyny mogły zmierzyć się m.in. z pytaniami powracającego do łask programu „Milionerzy”, w którym udzielano odpowiedzi na pytania z dwóch dziedzin: „bajki i zabawy” oraz „z życia internatu”. Po intelektualnej rozgrzewce mieszkańcy internatu wzięli udział w konkurencjach sportowo- rekreacyjnych polegających w głównej mierze na pokonywaniu przygotowanego wcześniej toru przeszkód. W slalomach z kijem od unihokeja oraz z hulajnogą, a także strącaniem butelek wypełnionych wodą za pomocą nietypowych rekwizytów, lepiej poradzili sobie chłopcy, którzy pomimo wcześniejszej porażki w turnieju wiedzy o internacie i bajkach, zostali zwycięzcami całej rywalizacji. Wszystkim uczestnikom zabawy serdecznie gratulujemy i jeszcze raz życzymy Wszystkiego Najlepszego.

Wloskie praktyki

greckie

librus

logocsw

skrzynka

kowr

logomin

logo ministerstwa

facebook

wiescirolnicze

wiescirolnicze

cke


Dzisiaj jest: Czwartek
23 Marca 2023
Imieniny obchodzą
Eberhard, Feliks, Katarzyna, Kondrat,
Oktawian, Pelagia, Pelagiusz, Piotr,
Zbysław

Do końca roku zostało 284 dni.
Zodiak: Baran

Licznik odwiedzin

548667
DzisiajDzisiaj84
WczorajWczoraj107
Ten tydzieńTen tydzień395
Ten miesiąc Ten miesiąc 2729
WszystkieWszystkie548667