Pożegnanie absolwentów w Internacie

14     W dniu 21.04.2022 r. o godzinie 19.00 w Internacie  ZSCKR Powiercie  odbyło się tradycyjne, uroczyste pożegnanie absolwentów. Organizacją tej uroczystości zajęli się młodsi koledzy wraz z wychowawcami. Na wstępie spotkania głos zabrał Przewodniczący Młodzieżowej Rady Internatu  Bartłomiej Pawlak życząc naszym absolwentom połamania piór na maturze i egzaminie zawodowym oraz powodzenia w dalszym życiu. Absolwenci zostali przedstawieni w formie humorystycznych zdjęć na prezentacji multimedialnej, następnie do mikrofonu podszedł Kierownik Internatu, Pan Zenon Wasiak, również przekazując najlepsze życzenia oraz gratulacje . Każdy opuszczający nasze mury otrzymał pamiątkowy upominek. Przedstawiciele absolwentów złożyli podziękowania oraz w ramach wdzięczności wręczyli kwiaty oraz słodkości na ręce Kierownika oraz Wychowawców. Miłym akcentem spotkania był poczęstunek tortem, a na zakończenie wszyscy mieszkańcy Internatu bawili się przy muzyce na dyskotece.

     Naszym Absolwentom życzymy trafnego wyboru dalszej drogi życiowej, szczęścia i powodzenia w rozwijaniu swoich pasji oraz umiejętności.

Remonty i zakupy w internacie w roku szkolnym 2021/2022

     W pierwszym półroczu w trakcie nieobecności wychowanków w internacie wykonano remont kapitalny schodów i głównej klatki schodowej na wszystkich piętrach.
Na stopniach schodów zamontowano płyty granitowe, na parterze półpiętrach i piętrach położono płytki ceramiczne, zamontowano nowe parapety okienne oraz nową balustradę.
Wyrównano i pomalowano powierzchnię ścian farbą podkładową i emulsją oraz nałożono warstwę granitu w płynie. Zamontowano fototapety na półpiętrach oraz kamery monitoringu i nowe lampy oświetleniowe na piętrach.
Wykonano remont sali do zajęć artystycznyczno-plastycznych oraz młodego majsterkowicza. Zamontowano nową lampę oświetleniową w narożniku budynku internatu.

 Zakupiono:
•    regał kuchenny 5 częściowy do kuchni w stołówce,
•    30 materacy,
•     5 łóżek piętrowych i 3 pojedyncze,
•     6 szaf ubraniowych, 20 szafek nocnych,
•     200 m paneli podłogowych,
•     26 grzejników,
•     6 okien do pokoi mieszkalnych,
•     28 paneli oświetleniowych,
•     2 telewizory,
•     bieżnię elektryczną do sali fitness,
•     3 zestawy mebli kuchennych do pomieszczeń kuchenno-socjalnych na piętrach
      dla młodzieży, 3 lodówki, czajniki, mikrofale, tostery opiekacze,
•     pralkę,
•     drukarkę kolorową.

     Przeprowadzone remonty i zakupy poprawią warunki pobytu wychowanków w internacie oraz uatrakcyjnią spędzanie czasu wolnego.


Dzień Kobiet w Internacie

p3093556     9 marca, męska część społeczności internackiej w ramach świętowania Dnia Kobiet przygotowała dla swoich współmieszkanek krótką część artystyczną. Chłopcy zaprezentowali skecz o „Zapracowanej kobiecie”. Mis Powiercia udowodniła, że „miskowanie” to ciężka praca. Natomiast skecz „Stare dobre małżeństwo” pokazał perypetie żony i jej szczędzącego grosza na wszystko małżonka. Był też specjalny horoskop „Co naszym paniom dał los” i różowa taczka. Na zakończenie uroczystości dla wszystkich pań były śpiewane życzenia oraz wręczono tulipany i słodkie czekolady.

Wigilia w Internacie

pc143071     "Czy Bóg dzisiaj jeździ koleją?” – wieczór wigilijny w internacie.
Każdego roku, cała społeczność internacka spotyka się w wyjątkowy wieczór, aby wspólnie świętować zbliżające się Boże Narodzenie. Tym razem jednak, ze względów epidemicznych, wigilia internacka odbyła się z podziałem na grupy.
 Spotkania rozpoczęły się powitaniem zgromadzonych przez kierownika internatu. Następnie przyszedł czas na przedstawienie, które pokazało, że ludzie w ogromnym pędzie życia, przedświątecznym szaleństwie, nie zauważyli najważniejszego – w ich obecności narodził się Jezus:

„Zdarzyć się może wszędzie: na ulicy, w sklepie, w parku, kolejce po znaczki pocztowe....
Zdarzyć się może wszędzie owo najważniejsze spotkanie w życiu.
Ono przywraca wzrok.
Ono nadaje sens.
Ono przynosi pokój, którego świat dać nie może.
Spotkanie to pokaże Ci, że jesteś chciany i szukany, a będzie to spotkanie na środku   drogi, niby przypadkowe, niby mimowolne, spotkanie na Twojej i Jego drodze”.
     Jasełka zakończyło odczytanie fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza. Następnie życzenia wszystkim zgromadzonym złożyli: dyrekcja szkoły oraz kierownik internatu. Spotkanie zwieńczyła kolacja wigilijna i wspólne kolędowanie.

Mikołajki w Internacie

pc072885     Po dwóch latach przerwy społeczność internacką odwiedził przybysz z dalekiej i mroźnej krainy – Św. Mikołaj. Opady śniegu pozwoliły, aby stawił się na czas, by wraz ze swoimi Śnieżynkami obdarować każdego mieszkańca drobnymi upominkami. Podczas rozdawania prezentów były śpiewane kolędy i piosenki świąteczne, aby było czuć świąteczny klimat. Miejmy nadzieję, że hojny darczyńca nie zapomni o nas także w przyszłym roku i pomimo napiętego grafiku znajdzie trochę czasu na kolejną wizytę.

Wloskie praktyki

greckie

librus

logocsw

skrzynka

kowr

logomin

logo ministerstwa

facebook

wiescirolnicze

wiescirolnicze

cke


Dzisiaj jest: Sobota
25 Czerwca 2022
Imieniny obchodzą
Albrecht, Eulogiusz, Lucja, Łucja,
Tolisława, Wilhelm

Do końca roku zostało 190 dni.
Zodiak: Rak

Licznik odwiedzin

511988
DzisiajDzisiaj19
WczorajWczoraj191
Ten tydzieńTen tydzień844
Ten miesiąc Ten miesiąc 3776
WszystkieWszystkie511988