„KIERUNEK GRECJA - z Powiercia na Europejski Rynek Pracy!”

     logotyp

    Zakończyła się rekrutacja do projektu

 „Kierunek Grecja - z Powiercia na Europejski Rynek Pracy!”
 o numerze 2019-1-PL01-KA102-061609

     Zakończyła się rekrutacja 1 grupy do realizowanego przez naszą szkołę projektu „Kierunek Grecja - z Powiercia na Europejski Rynek Pracy!” o numerze 2019-1-PL01-KA102-061609 w ramach projektu Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, w ramach którego 42 uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu wyjedzie na staż zagraniczny do Grecji!
     W ramach projektu wsparciem zostanie objętych 42 uczniów klas II i III Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu, uczących się w zawodach Technik Mechanizacji Rolnictwai Agrotroniki, Technik Architektury Krajobrazu oraz Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych. Uczestnicy zostali wybrani według określonych kryteriów rekrutacyjnych, pozwalających na zapewnienie wszystkim uczniom zainteresowanym uczestnictwem równych szans udziału w projekcie. Wyboru dokonała Komisja Rekrutacyjna, w skład której weszliprzedstawiciele szkoły.
     Podstawą kwalifikowania osób do udziału w projekcie i realizacji praktyk zagranicznych w ramach projektu było spełnienie następujących warunków: bycie w grupie docelowej, opisanej w § 2 Regulaminu Rekrutacji (Zobacz regulamin), złożenie poprawnie wypełnionego formularza rekrutacyjnego, uzyskanie wystarczającej liczby punktów w procesie rekrutacyjnym.
     Do udziału w projekcie zostało zakwalifikowanych 42 uczniów z kierunków Technik Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki (16), Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych (16) oraz Technik Architektury Krajobrazu (10).
W przygotowaniach do mobilności weźmie udział osoba z listy rezerwowej.
     Lista zakwalifikowanych uczniów do projektu znajduje się w gabinecie projektowym w szkole. Wszelkie pytania dot. realizowanego projektu i wyników rekrutacji uczestników można kierować do Koordynatora projektu, Kierownika praktycznej nauki zawodu.

Andrzejki 2019 w internacie

img 3078     27 listopada tradycyjnie, jak co roku odbył się w naszym internacie wieczór andrzejkowy. Na czas andrzejek stołówka zamieniła się w miejsce nastrojowe i magiczne. Mieszkańcy poszczególnych pięter rywalizowali ze sobą w quizie andrzejkowym, a także w odgadywaniu tytułów piosenek, bajek oraz filmów o tematyce związanej z magią, czarami i tajemnymi zaklęciami. Zwycięstwo odniosło I piętro tuż przed piętrem II i III.

     Dla wszystkich zainteresowanych poznaniem swojego losu zostały przygotowane wróżby ukryte w babeczkach oraz tradycyjne lanie wosku, w którym przyszłość „przepowiadał” kierownik internatu.  Wszyscy miło spędzili czas w nadziei, że dobre wróżby  spełnią się już wkrótce. Wieczór andrzejkowy zakończył się dyskoteką.


Szkolenie „Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym”

z9     Uczniowie klasy II i III Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki wzięli udział w szkoleniu pt. „Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym”. Prelekcję wygłosiła pani Monika Banasiak – kierownik Oddziału Regionalnego KRUS w Poznaniu z Placówką Terenową w Kole. Następnie uczestnicy szkolenia wzięli udział w konkursie, który składał się z testu wyboru.

     Podczas sprawdzania prac konkursowych, prelekcję wygłosił również przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Kole - asp. Mariusz Rumiejowski. Tegorocznymi zwycięzcami konkursu zostali:
I miejsce - Maciej Grabarczyk II BTH,
II miejsce – Daniel Gierz II BTH,
III miejsce – Ernest Kałużny II BTH.


Nagrody zostały ufundowane przez Oddziału Regionalnego KRUS w Poznaniu z Placówką Terenową w Kole. Organizacją i przebiegiem konkursu zajął się pan Mariusz Szymański.

Profilaktyka adresowana do rodziców

img 2884     Rodzice również, a może przede wszystkim, powinni wiedzieć , na jakie niebezpieczeństwa mogą być narażone ich dzieci w różnych sytuacjach. Dlatego po raz kolejny prelekcję dla rodziców  w czasie wywiadówki przeprowadzili  dzielnicowi mł. asp. Piotr Gajewski i sierz. sztab. Mateusz Marciniak. Tematem prelekcji były zagrożenia związane z używaniem narkotyków, dopalaczy, alkoholu, papierosów, e-papierosów i napojów energetyzujących  oraz niebezpieczeństwa związane z  cyberprzemocą oraz nieodpowiedzialnym korzystaniem z Internetu. Prowadzący spotkanie zwrócili  również uwagę rodziców na  prawne i społeczne konsekwencje niepożądanych zachowań  młodzieży. Należy mieć nadzieję, że  obejrzany materiał filmowy oraz s skierowane do rodziców słowa, zwiększą  ich czujność  względem własnych dzieci. Tylko  szybka i właściwa reakcja na pojawiające się zagrożenia, może uchronić  młodzież przed  niepożądanymi konsekwencjami  nieodpowiedzialnych wyborów.

Wieńce adwentowe

01     Wieńce adwentowe to stosunkowo młoda tradycja w Polsce. Dotarła do nas w 1925 roku z Niemiec, podobnie jak choinka, i równie szybko przyjęła się w naszych domach. Prawidłowo wykonany wieniec adwentowy jest skromny, ma podstawę koła, a podstawowym budulcem są rośliny zimozielone, zwłaszcza iglaste. Bardzo symboliczne znaczenie mają cztery świece, symbolizujące cztery niedziele adwentu. Wieńce takie dekoruje się głównie naturalnymi ozdobami, ponieważ adwent to czas oczekiwania na narodziny Chrystusa. Bardzo dekoracyjne bombki i brokaty zarezerwowane są na czas świąt. Wieńce adwentowe to już kolejne tradycyjne dekoracje przypomniane w ramach innowacji „Ocalić od zapomnienia – niematerialne dziedzictwo kultury polskiej” realizowanej w naszej placówce.

greckie

logo ministerstwa

logomin

kowr

facebook

wiescirolnicze

wiescirolnicze

cke


Dzisiaj jest: Piątek
6 Grudnia 2019
Mikołajki
Imieniny obchodzą
Dionizja, Emilian, Jarema, Jarogniew,
Mikołaj

Do końca roku zostało 26 dni.
Zodiak: Strzelec

Licznik odwiedzin

316705
DzisiajDzisiaj77
WczorajWczoraj173
Ten tydzieńTen tydzień788
Ten miesiąc Ten miesiąc 1017
WszystkieWszystkie316705