Włoskie praktyki - zakończyła się mobilność w ramach pojektu

logo


Włoskie praktyki - zakończyła się mobilność w ramach pojektu

nr 2021-1-PL01-KA121-VET-000010452


     Zakończyła się mobilność w ramach realizowanego przez naszą szkołę projektu nr 2021-1-PL01-KA121-VET-000010452, współfinansowanego przez Unię Europejską. Projekt zakładał wyjazd uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu na staż   zagraniczny do Włoch!

     W ramach projektu wsparciem zostali objęci uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu, uczący się w zawodach Technik Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki, Technik Architektury Krajobrazu oraz Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych. Uczestnicy zostali wybrani według określonych kryteriów rekrutacyjnych, pozwalających na zapewnienie wszystkim uczniom zainteresowanym uczestnictwem równych szans udziału w projekcie. Wyboru dokonała Komisja Rekrutacyjna, w skład której weszli przedstawiciele szkoły. Podstawą kwalifikowania osób do udziału w projekcie i realizacji praktyk zagranicznych w ramach projektu było spełnienie warunków zgodnych z Regulaminem Rekrutacji. Nasi uczniowie odbyli dwutygodniowe praktyki we Włoszech, w ramach których nabyli nową wiedzę i kompetencje w swoich zawodach, zgodnie z programem praktyk oraz uczestniczyli w programie kulturowym, którego głównymi elementami było zwiedzanie Padwy, Werony oraz Wenecji. Nasz projekt przyniósł uczestnikom zarówno korzyści zawodowe jak i rozwój językowy i społeczny.
Koordynator projektu
Marianna Milewska
Poniżej prezentujemy fotorelację z realizacji mobilności.


 

Projekt nr 2021-1-PL01-KA121-VET-000010452, realizowany przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu, w ramach Akredytacji Erasmusa w sektorze: Kształcenie i szkolenia zawodowe
Akredytacja nr: 2020-1-PL01-KA120-VET-096220

 

 

Szkolna Olimpiada Wiedzy o HIV i AIDS

aids     21 listopada 2022r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Szkolnej Olimpiady Wiedzy o HIV i AIDS zorganizowanej w ramach obchodów Światowego Dnia AIDS oraz  działań profilaktycznych z tego zakresu koordynowanych w naszej szkole przez panią Wioletę Załęską.
     Celem Olimpiady było popularyzowanie wiedzy o HIV i AIDS oraz kształtowanie postaw akceptacji i tolerancji wobec ludzi żyjących z HIV  i chorych na AIDS. Trzech najlepszych uczniów weźmie udział w Powiatowej Olimpiadzie Wiedzy o HIV i AIDS dla szkół ponadpodstawowych, która odbędzie się 01.12.2022r. w Kole.

Zwycięzcami etapu szkolnego zostali:
I miejsce  - Wojciech Krzesiński, III BT,
II miejsce - Natalia Chruścińska, IV PTH,
III miejsce - Adam Faryński, III BT.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
Trzymamy kciuki za etap powiatowy.

EuroTier oraz VW w Wolfsburgu

zdjciegwne     EuroTier 2022 oraz Autostadt w Wolfsburgu, to miejsca jakie zwiedzili nasi uczniowie podczas dwudniowej zagranicznej wycieczki zawodowej. Odbywająca się w Hanoverze co dwa lata międzynarodowa wystawa zwierząt oraz maszyn i urządzeń związanych z produkcją zwierzęcą przyciąga setki tysięcy zwiedzających z całego świata. Nie mogło również zabraknąć tam i naszych uczniów, którzy mogli zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami stosowanymi w nowoczesnych gospodarstwach nastawionych na produkcję zwierzęcą. Tegoroczne targi były również okazją do poznania najnowszych technologii związanych z odnawialnymi źródłami energii, które wykorzystują surowce pochodzenia zwierzęcego jak i roślinnego w produkcji czystej energii.
     W drugim dniu wycieczki, uczniowie mieli okazję zapoznać się z aktualna ofertą koncernu VW.  Zobaczyli również jak skonstruowane są samochody elektryczne oraz napędzane wodorem, choć największą atrakcją była możliwość usiąść za kierownicą luksusowych modeli koncernu VW oraz sprawdzenie swoich możliwości prowadzenia pojazdów na symulatorach czy „mini” modelach elektrycznych.
     Organizatorem i kierownikiem wycieczki był Grzegorz Bojanowski a opiekę w trakcie wyjazdu sprawowali Grzegorz Fila, Mariusz Szymański oraz Piotr Bojanowski.11 listopada

img 8014     11 listopada jest jednym z najważniejszych dla nas Polaków dniem, ponieważ właśnie wtedy 104 lata temu nasz kraj odzyskał niepodległość.
     Z tej okazji, jak co roku młodzież naszej szkoły wzięła udział w słowno-muzycznej lekcji historii przypominającej wydarzenia, które przyczyniły się do powrotu naszego państwa po 123 latach na mapę Europy.
     W akademii wspominano wszystkich, którzy odegrali znaczącą rolę w działaniach mających na celu wyswobodzenie się spod niewoli zaborców. Nie można było pominąć oczywiście najmłodszych – Orląt Lwowskich oraz wielu bezimiennych bohaterów, których mogiły spotykamy w polskich lasach.
     Chcemy, żeby nasi uczniowie mieli świadomość, że to właśnie nasi przodkowie przyczynili się do tego, że my możemy się uczyć, bawić, pracować. To  bohaterskim postawom odważnych ludzi zawdzięczamy WOLNĄ POLSKĘ, pokazując tym samym, że PAMIĘTAMY.
     Dziękujemy młodzieży za trud i zaangażowanie w przygotowanie uroczystości 104 rocznicy Odzyskania Niepodległości pod hasłem: #Szkoła Pamięta.

 szkolapamieta

   

Konferencja dla nauczycieli

img 20221108 115556     W dniach 8-9 listopada gościliśmy w murach naszej szkoły grupę nauczycieli przedmiotów zawodowych, kształcących w kierunkach technik architektury krajobrazu, technik ogrodnik oraz ogrodnik. Tematem konferencji było: „Innowacyjne ogrodnictwo we Wschodniej Wielkopolsce”. W programie szkolenia, w ramach wymiany doświadczeń, znalazły się zajęcia praktyczne otwarte, które poprowadził pan Damian Olczyk – nauczyciel ZSCKR w Powierciu. Zajęcia praktyczne odbyły się w ramach przedmiotu „prace w obiektach małej architektury krajobrazu”, a ich tematem było „wykonanie wybranych obiektów architektury krajobrazu – domki dla owadów”. Kolejnym, bardzo ważnym, punktem konferencji było poszerzenie wiedzy z zakresu biologicznej ochrony roślin. Temat ten budzi ogromne zainteresowanie ze względu na ciągle rosnące wymogi co do stosowania ochrony chemicznej oraz ze względu na ograniczenie zanieczyszczenia środowiska pestycydami. Wykłady poprowadził Pan Krzysztof Kowalski – absolwent naszej szkoły oraz specjalista w zakresie ochrony biologicznej. Wszyscy uczestnicy konferencji mogli przekonać się na własne oczy o skuteczności tej metody, podczas wizyty w szkółce Pana Kowalskiego. W ostatnim dniu szkolenia swoim doświadczeniem zawodowym, w zakresie diagnostyki drzewostanu oraz opinii i ekspertyz dendrologicznych, podzielił się z uczestnikami szkolenia Pan Jarosław Piórkowski – przedsiębiorca oraz nauczyciel ZSCKR w Powierciu. Nasi goście mieli okazję skosztować przysmaków przygotowanych przez uczniów Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych z okazji „Festiwalu Dyni”.


Wloskie praktyki

greckie

librus

logocsw

skrzynka

kowr

logomin

logo ministerstwa

facebook

wiescirolnicze

wiescirolnicze

cke


Dzisiaj jest: Wtorek
29 Listopada 2022
Imieniny obchodzą
Błażej, Bolemysł, Fryderyk,
Przemysł, Saturnin, Saturnina, Walter

Do końca roku zostało 33 dni.
Zodiak: Strzelec

Licznik odwiedzin

535331
DzisiajDzisiaj62
WczorajWczoraj192
Ten tydzieńTen tydzień254
Ten miesiąc Ten miesiąc 3211
WszystkieWszystkie535331