OGŁOSZENIE


OGŁOSZENIE

INFORMUJEMY O ZMIANIE TERMINU PRZYJMOWANIA DOKUMENTÓW DLA KANDYDATÓW UBIEGAJĄCYCH SIĘ O PRZYJĘCIE DO SZKOŁY ZSCKR W POWIERCIU W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

TERMIN SKŁADANIA DOKUMENTÓW WYDŁUŻONY ZOSTAJE DO 21.07.2021r.

 OGŁOSZENIE LISTY OSÓB PRZYJĘTYCH DO SZKOŁY NASTĄPI 22.07.2020r.

Szkolenie zawodowe w ZSCKR Powiercie

   Zapraszamy do zapoznania się z kierunkami kształcenia w naszej szkole oraz do obejrzenia galerii zdjęć z praktycznej nauki zawodutech1tech2tech3tech4

Zakończyła się rekrutacja do projektu

logotyp 


Zakończyła się rekrutacja do projektu

„Kierunek Grecja – z Powiercia po nowe doświadczenia zawodowe!”
nr 2020-1-PL01-KA102-078348

     Zakończyła się rekrutacja do realizowanego przez naszą szkołę projektu „Kierunek Grecja – z Powiercia po nowe doświadczenia zawodowe!” nr 2020-1-PL01-KA102-078348, realizowanego w ramach projektu Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe. Projekt zakłada wyjazd 80 uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciuna staż zagraniczny do Grecji.

     W ramach projektu wsparciem zostanie objętych 80uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu, uczących się w zawodach Technik Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki, Technik Architektury Krajobrazu oraz Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz uczniów Szkoły Branżowej. Uczestnicy zostali wybrani według określonych kryteriów rekrutacyjnych, pozwalających na zapewnienie wszystkim uczniom zainteresowanym uczestnictwem równych szans udziału w projekcie. Wyboru dokonała Komisja Rekrutacyjna, w skład której weszli przedstawiciele szkoły.

     Do udziału w projekcie zostało zakwalifikowanych 80 uczniów z podziałem na dwie mobilności – jesienią 2021 roku, z kierunków Technik Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki, Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych, Technik Architektury Krajobrazu oraz Szkoły Branżowej. W przygotowaniach do mobilności wezmą udział także osoby z listy rezerwowej.
Lista zakwalifikowanych uczniów do projektu znajduje się w gabinecie projektowym
w szkole. Wszelkie pytania dot. realizowanego projektu i wyników rekrutacji uczestników można kierować do Koordynatora projektu.

logo

 

Coś kończy się, żeby coś mogło trwać…

081907     25 czerwca 2021 r. mury naszej szkoły opuścili, aby ruszyć w dalszą drogę, uczniowie trzeciej klasy Branżowej Szkoły I Stopnia. W imieniu całej społeczności szkolnej absolwentów pożegnali: dyrektor szkoły – Marek Sobolewski, wicedyrektor – Agnieszka Smolińska, kierownik praktycznej nauki zawodu – Marianna Milewska, kierownik internatu – Zenon Wasiak oraz przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Weronika Bajer. Na koniec uroczystości absolwenci otrzymali z rąk wychowawcy świadectwa, które są ukoronowaniem trzyletniej nauki w naszej szkole.
     Uczniowie klas 1-3 Technikum i Branżowej Szkoły I Stopnia spotkali się ze swoimi wychowawcami w salach i pożegnali rok szkolny 2020/2021, wierząc, że we wrześniu zasiądą w ławkach, a nie w domu, przed monitorem komputera.

     Całej społeczności szkolnej życzymy udanych wakacji, a absolwentom gratulujemy ukończenia szkoły!!!

Podsumowanie projektów europejskich w ramach programu ERASMUS+ i PO WER

dsc 0978     W dniach 11-12-13 czerwca w ZSCKR Korolówce Osadzie odbyło się podsumowanie dwóch projektów europejskie w ramach programu ERASMUS + i PO WER. W spotkaniu uczestniczyli nasi uczniowie i goście z ZSCKR w Okszowie oraz ZSCKR w Leśnej Podlaskiej.
     Integracja rozpoczęła się wycieczką biegnącą szlakiem historycznym; Kodeń – Jabłeczna – Włodawa. Rejon lubelski to obszar współistnienia wielu kultur, wyznań i narodowości. Każda z grup wyznaniowych pozostawiła tutaj ślady swego istnienia tworząc wielobarwny krajobraz kulturowy. Młodzież miała okazje zwiedzić Bazylikę św. Anny, Sanktuarium Maryjne Matki Bożej Kodeńskiej, Cerkiew   św. Onufrego w Jabłecznej oraz Wielką Synagogę we Włodawie- mieście, które słynie z Festiwalu Trzech Kultur.
     Po powrocie nastąpiło wspólne podsumowanie wyjazdów do Grecji w ramach realizowanych projektów. Każda ze szkół zaprezentowała swoje wspomnienia w postaci prezentacji multimedialnej. Dalej nastąpiła wymiana doświadczeń, w czasie której młodzież podzieliła się swoimi spostrzeżeniami na temat realizacji staży zagranicznych w ich szkołach.
     Zwieńczeniem spotkania była degustacja potraw greckich; każdy mógł przypomnieć sobie swoje ulubione smaki, wspólne rozmowy; często przeplatane greckimi zwrotami oraz dobra zabawa w rytmie greckich przebojów; a wszystko to we wspaniałej scenerii greckiej przygotowanej przez gospodarzy.
      W ostatni dzień wizyty młodzież miała okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły, zwiedzić obiekt i zobaczyć ogródek zielny i stajnię szkoły. W drodze powrotnej zobaczyliśmy jeszcze Kazimierz Dolny.
     Dyrekcji, pracownikom i uczniom ze ZSCKR w Korolówce Osadzie serdecznie dziękujemy za wspaniałą gościnę.


greckie

librus

logocsw

skrzynka

kowr

logomin

logo ministerstwa

facebook

wiescirolnicze

wiescirolnicze

cke


Dzisiaj jest: Poniedziałek
26 Lipca 2021
Imieniny obchodzą
Anna, Bartolomea, Grażyna, Mirosława
Do końca roku zostało 159 dni.
Zodiak: Lew

Licznik odwiedzin

464873
DzisiajDzisiaj93
WczorajWczoraj148
Ten tydzieńTen tydzień93
Ten miesiąc Ten miesiąc 4474
WszystkieWszystkie464873