Lekcja otwarta - muzyka

photo4     „Głos jako instrument i narzędzie pracy” to temat lekcji otwartej, która odbyła się w dniu 24.11.2021 r.  w ZSCKR w Powierciu.
To jakże ważne dla każdego człowieka zagadnienie, zostało przedstawione w ramach lekcji muzyki w klasie I PTH. Uczniowie podczas zajęć poznali nie tylko podstawowe pojęcia związane z głosem, ale również nauczyli się wykonywać proste ćwiczenia poprawiające wymowę. Prezentowane podczas lekcji fragmenty utworów muzycznych, pozwoliły również uczniom na zapoznanie się z podziałem głosów w muzyce wokalnej.
     Lekcję, którą przeprowadził Grzegorz Bojanowski, obserwowali zaproszeni goście: Dyrekcja oraz nauczyciele ZSCKR w Powierciu.

Dzień Niepodległości

dzieniepodlegosci3     11 listopada to nadal dzień wyjątkowy, choć od pamiętnego 1918 roku minęły już 103 lata. Młodzież naszej szkoły w celu uczczenia kolejnej rocznicy, jednego z najważniejszych wydarzeń w naszej Ojczyźnie  - Dnia Niepodległości przygotowała uroczysty apel, podczas którego odśpiewano wspólnie hymn oraz Rotę. Dano tym samym wyraz pamięci Tym, którzy ginęli za wolność Waszą i Naszą.

Serdecznie dziękujemy młodym artystom za włożony trud i wielkie zaangażowanie podczas tej uroczystości - nauczyciele historii.

Remonty i modernizacje w internacie szkolnym

photo17     W drugim półroczu i okresie wakacji w roku szkolnym 2020/2021 wykonano następujące remonty i modernizacje:
     - pokoi wychowanków na III piętrze (wymiana drzwi wejściowych i do łazienek, opraw oświetleniowych, grzejników, stolików, szafek na buty, uzupełniono ubytki ścian zaprawą tynkarską, szpachlowano gipsem, pomalowano ściany i parapety, zamontowano rolety),
      - pokoi wychowawców na wszystkich piętrach (wymiana powierzchni podłóg, grzejników, gniazd i przełączników, malowanie ścian i parapetów),
      - korytarza na III piętrze (zamurowano wewnętrzne otwory okienne, uzupełniono ubytki w ścianach, położono gładzie, pomalowano ściany i parapety),
      - pomieszczeń higienistów na II i III piętrze (nowe powierzchnie podłóg,
        szpachlowanie i malowanie ścian),
      - wymieniono drzwi wejściowe do pomieszczeń na parterze,
      - zamontowano rolety na I piętrze,
      - rozprowadzono okablowanie, doprowadzono zasilanie, zamontowano rutery
        na piętrach i w stołówce, szafę sieciową oraz skonfigurowano opragromowanie
        sieci Wi-Fi,
      - wykonano instalację wodno-kanalizacyjną w przyszłych aneksach kuchennych
        (pomieszczenia 121, 221, 321),
      - odnowiono 10 drewnianych ławek plenerowych (szlifowanie i lakierowanie),
    - dokonano modernizacji monitoringu (wymieniono rejestrator, dysk twardy, zamontowano 15 nowych kamer, zasilaczy, switch gigabit24 port, skonfigurowano system monitoringu.
Jesteśmy przekonani, iż przeprowadzone remonty i modernizacje poprawiły komfort i bezpieczeństwo pobytu naszych wychowanków w internacie.
Uroczystość powitania pierwszoklasistów w szkolnym Internacie

photo     26 października w naszym internacie odbyło się oficjalne powitanie pierwszoklasistów. Nowi wychowankowie, aby udowodnić swoją gotowość do zamieszkiwania ze starszymi przeszli próbę i wykonali następujące zadania: ułożyli kontur kotka, wskazali miejsce upamiętniające założyciela szkoły, znaleźli ważne miejsca związane z bezpieczeństwem na terenie szkoły, odszukali liście i owoce odpowiednich roślin, doprowadzili po podaniu ksywki daną osobę, przynieśli odpowiednie fanty. Drużyna, której poszło nieco gorzej udowodniła swoją moc, zjadając po cytrynie. Następnie wszyscy złożyli ślubowanie i otrzymali od kierownika internatu Pana Zenona Wasiaka pamiątkowe „akty przyjęcia do internatu”. Zabawę umiliło wspólne grillowanie całej społeczności internackiej. Osobą odpowiedzialną za przygotowanie uroczystości był Pan Ryszard Potrzebski.

Pokazy polowe w Powierciu

 112238     Dziś na terenie naszej szkoły odbyły się pokazy polowe ciągników i maszyn oferowanych przez lokalnego dealera. Uczniowie nie tylko mogli obejrzeć, ale i wypróbować w warunkach polowych nowoczesne ciągniki i maszyny uprawowe. Jak widać na załączonych zdjęciach, wydarzenie to wzbudziło zainteresowanie nie tylko naszych mechanizatorów, uczniów kierunku architektura krajobrazu, którzy mogli przymierzyć się do ciągnika ogrodniczego, ale również klas żywienia i naszej kadry pedagogicznej. Nie zabrakło również rodziców i okolicznych rolników.
Pomysłodawcą pokazu był pan Grzegorz Bojanowski. Zaangażowani w to wydarzenie byli również: pan Mariusz Szymański, pan Piotr Bojanowski oraz nasz absolwent Sebastian Andrzejczak, który z ramienia dealera tych maszyn, opowiedział o rozwiązaniach stosowanych w tej marce.

greckie

librus

logocsw

skrzynka

kowr

logomin

logo ministerstwa

facebook

wiescirolnicze

wiescirolnicze

cke


Dzisiaj jest: Piątek
3 Grudnia 2021
Imieniny obchodzą
Franciszek, Kasjan, Ksawery, Lucjusz,
Unimir

Do końca roku zostało 29 dni.
Zodiak: Strzelec

Licznik odwiedzin

484428
DzisiajDzisiaj73
WczorajWczoraj112
Ten tydzieńTen tydzień554
Ten miesiąc Ten miesiąc 306
WszystkieWszystkie484428