Uczniowie z wizytą w Kietrzu, Oświęcimiu i Częstochowie

zdjciegwne     „Nowoczesne rolnictwo z historią w tle” to temat dwudniowej wycieczki szkolnej, w której uczestniczyli uczniowie Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki oraz Branżowej Szkoły I stopnia, która odbyła się 15 i 16 kwietnia br. Pierwszy dzień wyjazdu poświęcono na odwiedzenie jednych z najważniejszych miejsc związanych z historią Polski, tj. Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze, a następnie zespół niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych Auschwitz-Birkenau w Oświęcimu. W organizacji noclegu oraz wyżywienia dla naszych uczniów pomogła bliźniacza szkoła, czyli ZSCKR im. Władysława Szafera w Głubczycach .
     Kolejny dzień wycieczki to już nie lada gratka dla miłośników rolnictwa, a w szczególności mechanizacji, wizyta w kombinacie rolnym w Kietrzu. Uczniowie zapoznali się z parkiem maszynowym, którym  dysponuje to gospodarstwo - ponad 140 ciągników rolniczych - w tym około 40 marki John Deere łącznie z największym i najnowszym modelem 9620RX oraz najnowszymi maszynami do uprawy, nawożenia, siewu i zbioru. Dodatkowo uczestnicy zwiedzili fermę bydła mlecznego Langowo, w której zobaczyli między innymi zautomatyzowany proces przyrządzania i zadawania pasz TMR, nowoczesną halę udojową typu karuzela na 60 sztuk, kompleks nowoczesnych budynków inwentarskich wraz ze zwierzętami w każdej grupie technologicznej. Każdy z uczestników mógł poznać w praktyce jak funkcjonują najnowsze rozwiązania agrotroniczne, w które wyposażone są niemalże wszystkie maszyny i urządzenia. Funkcjonowanie całego gospodarstwa, jego historię oraz prezentację poszczególnych działów poprowadził pan Mariusz Sikora-prezes Kombinatu Rolnego Kietrz Sp. z o.o.
     Organizatorami i opiekunami wycieczki byli: Piotr Bojanowski, Mariusz Szymański oraz Grzegorz Bojanowski.logo ministerstwa

logomin

kowr

facebook

wiescirolnicze

wiescirolnicze

cke


Dzisiaj jest: Piątek
20 Września 2019
Światowy Dzień Mleka
Imieniny obchodzą
Dionizy, Eustachy, Eustachiusz, Fausta,
Faustyna, Filipina, Irena, Oleg, Ostap,
Sozant

Do końca roku zostało 103 dni.
Zodiak: Panna

Licznik odwiedzin

302341
DzisiajDzisiaj38
WczorajWczoraj125
Ten tydzieńTen tydzień609
Ten miesiąc Ten miesiąc 3115
WszystkieWszystkie302341